Nyní čtete
Superpotraviny: Přehled těch nejlepších, ale méně známých, díky kterým se stanete skutečnými superhrdiny

Superpotraviny: Přehled těch nejlepších, ale méně známých, díky kterým se stanete skutečnými superhrdiny

Zamýšlíte se nad tím, co sníte jak vy, tak vaše děti? Pokud ano, máme pro vás přehled superpotravin.

Granátová jablka

Mimo to, že jde o antioxidanty, dokáží tyto ploty udržet správnou hladinu cholesterolu v krvi, čímž přispívají k zdravému srdci a cévám. Jejich konzumace je vhodná na jaře i na podzim, v chřipkových obdobích, jelikož dokáží posílit imunitní systém.

Kakaové boby

V jejich nepražené variantě jde také o dokonalý zdroj antioxidantů a pomocníka k správnému fungování nervové soustavy. Zajímavostí je, že je lze konzumovat jako přírodní antidepresiva, na kterých nevzniká závislost.

ANANAS

Ananas je sladké tropické ovoce velikosti kokosového ořechu s vysokým obsahem vody (až 90%), vlákniny, minerálů (železo, draslík, vápník, zinek, fosfor, mangan a hořčík) a vitamínů (vitamin C, B). Ananas obsahuje také enzym bromelin. Čerstvý ananas dobře hydratuje organismus, zasytí a je rychlým zdrojem osvěžující energie. | FOTO: archiv

Topinambur

Je možné, že tuto hlízu byliny neznáte. Díky inulinu ovšem přispívá konzumace této superpotraviny k správnému vývoji střevních bakterií a zabraňuje tak nepříjemným infekcím a průjmům.

GRAPEFRUIT

Díky obsažené vláknině pomáhá regulovat trávení, a navíc detoxikuje organismus. Má také příznivý vliv na hladinu cholesterolu i hladinu cukru v krvi, chrání cévní stěny a jeho konzumace je – díky vysokému obsahu draslíku, a naopak nízkému obsahu sodíku – vhodná i pro kardiaky a jedince s hypertenzí. | FOTO: archiv

Také čtěte

Skořice

Tahle voňavá a především vánoční pomocnice by se měla pravidelně konzumovat především pro udržení správného trávení. Dále stojí také za normalizací krevního tlaku i hladiny krevního cukru. Žádným překvapením není, že pomáhá i se snižováním váhy.

KOKOS

Kokosové ořechy představují ryzí superpotravinu. Kokosová voda, cukr, dužina, kokosová mouka, mléko a v neposlední řadě kokosový olej jsou absolutně všestranné poklady. | FOTO: archiv

Chia semínka

Chia semínka jsou dobrou volbou k snídani či svačině. Díky těmto drobným semínkům hydratujete své tělo uvnitř, mnohem rychleji ho zasytíte a dopřejete mu i dostatek omega 3 mastných kyselin. Vděčné vám bude i vaše srdce, cévy a imunitní systém. Překvapením pro vás možná může být i fakt, že tato superpotravina pomáhá předcházet vzniku Alzheimerovy choroby.

Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru